bıttım sabunu egzamaya iyi gelirmi

Bıttım sabunu egzamaya iyi gelirmi ? Doğal sabunlar kategorisinde yer alan bıttım sabunu özellikle cilt hastalıklarına karşı savaş açmakta ve cilde faydalı gelmektedir Egzama gibi hastalıklarına da çok etkilidir. Bıttım sabunu daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde fazla üretilmektedir. Yöre halkının geçim kaynağı olan bıttım sabunu, birçok doktorun tavsiye ettiği sabun türleri arasında en iyisidir. Bıttım sabunu, egzamanın kaşıntıya sebep olan etkilerini en az seviyeye indirerek kişinin rahatlamasını sağlamaktadır.

  • Egzama rahatsızlığı için kullanılan bıttım sabunu egzama yüzünden oluşan şiddetli kaşıntılar için oldukça iyi bir özelliğe sahiptir. Bu sebepten dolayı bıttım sabunu egzamalı bölgeye her gün düzenli bir şekilde uygulanmalıdır.
  • Bıttım sabunu haricinde egzama kaşıntısına Arpa sabunu da oldukça iyi gelen bitkisel sabundur. Egzama kaşıntısına arpa yemek de iyi gelir. Bıttım sabunu dışında arpa sabunu da egzama kaşıntısı için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
  • Egzama kaşıntısı için badem sabunu da kullanılabilir. Badem yağı cilt için oldukça faydalıdır badem yağı egzama kaşıntısına iyi gelen bir bitki yağıdır. Bademden elde edilen doğal sabun da egzama kaşıntılarına iyi gelir. Badem sabunu da kullanılabilir.
  • Menengiç sabunu egzama kaşıntısına iyi gelir. Ayrıca menengiç her çeşit cilt kaşıntısı üzerinde oldukça etkilidir. Mengeneden elde edilen sabun egzamanın yol açtığı dayanılmaz kaşıntıyı keserek sizi rahatlatır.
  • Egzama kaşıntısı için bıttım yağı da kullanılabilir. bıttım  sabunu düzenli olarak kullanırsanız egzamaya ve egzama kaşıntılarına iyi gelir.
  • Egzama kaşıntısına papatya sabunu da oldukça iyi gelmektedir. Ayrıca papatya sabunu sadece egzama kaşıntısı değil her türlü cilt kaşıntıları üzerinde oldukça etkili bir bitki sabunudur.

Bir Cevap Yazın