Egzama Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?

Egzama, bedenimizde kulak içleri, bilekler, el ve ayaklarımızda oluşabileceği gibi saçımızda da oluşabilir. Saçımızın tamamına yayılmasını istemiyorsak daima temiz tutmalı ve saçımıza her bireyin dokunmasına müsaade etmemeliyiz. Egzama, bulaşıcı bir hastalık değildir. Vücudunda egzama olan biri ile ilişki kurduğumuzda tedirgin olmamıza lüzum yoktur. Ancak tekrar de ellerimizi su ve sabun ile temizlememiz bizim yararımıza olur. Egzama tedavisinde sarfedilen kremler, bitkiler ve bunlardan uygulanan temizlik gereçleri vardır. Krem konusu ile ilgili size önerim, içeriğini bilmediğiniz kremleri kendi başınıza alıp kullanmamanız yönünde. Bunun yerine bir hekime muayene olup, size vereceği kremi kullanmanız daha yerinde ve doğru bir hareket olacaktır. Doğal temizlik gereçleri, egzama gibi çoğu cilt hastalığına iyi gelmekte hem de bu hastalığı ortadan kaldırmaktadır. Peki, egzamaya iyi gelen temizlik gereçleri hangileridir ?

Egzamaya İyi Gelen Doğal Bitkisel Sabunlar
Bıttım Sabunu
Mikrop öldürücü özelliği ile bakteri oluşumunu engeller. Gözenekleri açar. Kaşıntıya iyi gelir. Genellikle saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.

Zeytinyağı Sabunu
Yüksek oranda E vitamini içerir. Saç köklerini besler ve dökülmeyi engeller. Bebeklerde ve titiz ciltli şahıslarda bile kolaylıkla kullanılabilir.

Bir Cevap Yazın