Mucize bıttım sabunu cilt ve saç için kullanın

Bıttım sabunu cilde faydaları ülkemizin hangi hazinelere haiz bulunduğunun ispatıdır. Bıttım sabunu geleneksel yöntemlerle üretilen bir naturel cilt bakım malzemesidir. Bu ürünün kıymetini bilmeliyiz. Milli değerimiz Bıttım sabunu mevzusunda bıttım sabunu saça faydaları, bıttım sabunu iyi mi kullanılır, bıttım sabunu faydaları, orjinal bıttım sabunu nasıl anlaşılır mevzularını bu yazıda okuyabilirsiniz.

Bıttım sabunu nedir?
Bıttım sabunu Menengiç olarak bilinen ağacın yapraklarından elde edilen yağdan üretiliyor. Yırtıcı Pistacia yada Pistacia terebinthus (Menengiç), ekolojik olarak yetişen, Akdeniz ve Güneydoğu Türkiye’ye özgü küçük bir ağaçtır. Nebat, tane ve reçineli maddeler bakımından zengindir ve anti-inflamatuar olmasını içeren aromatik ve tıbbi özellikleri için kullanılır.

Sadece tüm cilt tipleri için harika değil, bununla birlikte vejeteryanlar ve et yemeyenler için de uygundur. Tüm organik sabunlar şeklinde hayvanlar üzerinde de kontrol edilmemiştir.

Bıttım sabunu cilde faydaları
Bıttım sabunu ve cilt faydaları içinde öncelikle kozmetik yerine tedavi edici özelliklerinden bahsedebiliriz. Bıttım sabunu hem sıhhat hem kozmetik etkileriyle öne çıkıyor. Aşağıdaki listede Bıttım sabunu ve cilt faydaları ile ilgili maddeleri okuyabilirsiniz. Siz de bıttım sabunu cilt kullananlar arasına katılmak istiyorsanız işte gerekçeleriniz!

Bıttım sabunu cilde faydaları antiseptik özelliklerinden dolayı egzama, mantar, akne, yaraların tedavisi için kullanılabilir.
Bıttım sabunu cilde faydaları cildin ipeksi pürüzsüz hal alması ve tazelenmesi için yumuşak köpük üreten etkili bir temizlik maddesidir.
bıttım sabunu cilt dokusunun yenilenmesini ve organik rutubet dengesinin düzenlenmesini destekler. Bıttım sabunu kullananlar ciltlerini çevre kirliliği gibi yaşlandırıcı etkilere karşı korumaya alabilirler.
Cildinize zararlı olabilen serbest radikalleri nötralize eden yüksek kaliteli antioksidanlar açısından zengindir. Bu özellikleriyle anti aging kısaca yaşlanma karşıtı etkisine sahiptir.
Anti-iltihabik etkilere sahip maddeler açısından zengindir.
Bıttım sabunu cilt kullananlar şu faydaları elde edebilir: Kuru cildi rahatlatır, yara izlerini ve koyu lekeleri azaltır, kırışıklıkları en aza indirir, makyajı kolayca kaldırır, sedef, egzama ve akne şeklinde yaygın cilt koşullarına destek verir ve cildin kızarıklıklarını tedavi eder.
Erişkinlik sivilceleri dahil sivilce için etkili bir doğal üründür.
Bıttım sabunu kullananlar derideki kaşıntı ve kızarıklıkları yok eder.
Gözeneklerin açılması ve cildin daha iyi oksijenle beslenmesi yardımıyla daha genç bir cilt vaat eder.
Fazla kilolu olanlarda veya dar giyenlerde ya da sıcak ortamda çalışanlarda görülebilen erişkin pişiği önlenmesinde işe yarayabilir.

 

Bıttım sabunu yüze iyi gelirmi? (Bıttım sabunu yüze iyi gelir mi?)
Bıttım sabunu yüze faydaları arasında sivilce ve akne ile mücadelesi büyük örutubet taşıyor. Tertipli kullanıldığında sivilcelerin yok olduğunu görebilirsiniz. Yağ birikmiş ve sivilce haline almış siyah noktaların akneye dönüşmemesi için bıttım sabunu ideal bir temizleyicidir.

Bıttım sabunu yüze faydaları bunlarla sınırlı değildir. Yüzdeki kızarıklık, tahriş, mantar, kuruluk, egzama şeklinde cilt problemlerında da başvurabileceğiniz doğal bir çözümdür.

Bıttım sabunu kullananlar yüzlerindeki cilt sorunlarının giderilmesinde katkısız, naturel bir ürün kullanmış olurlar.

Bıttım sabunu faydaları
Literatür, Pistacia terebinthus’un geleneksel ismi BITTIM ile tanenin, uçucu yağlar ve reçineli maddeler açısından çok zengin olduğu bilinmekte ve aromatik ve tıbbi özellikleri nedeniyle antik çağlardan beri bilinmektedir.

Bıttım sabunun antiseptik yapısı sebebiyle cilt hastalıkları, egzama, akneler ve mantarların iyileştirilmesinde oldukça etkilidir.

Bıttım sabunu faydaları bununla birlikte kafa derisinde aşırı yağ, kafa derisi oluşumu, kepek ve saç dökülmesini önler. Çeşitli bilimsel elementel analizler yapılmıştır. Meydana getirilen araştırmalar, sabunun sağlıklı bir saç ve cilt için en yararlı olanları içeren 32 elementi içerdiğini gösteriyor.

Bıttım sabunu saça faydaları
Bıttım sabunu içeriğindeki maddelerle saç için olağanüstü etkilere sahiptir. Bıttım sabunu saça faydaları listesi hazırlarken geniş bir perspektiften ele almaya çalıştık. Bununla birlikte bıttım sabunu saç için faydaları listenin çok ötesindedir.

Geleneksel Yabani Pistacia Sabunu saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önler. Saça doğal bir parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırır. İnce ve yarılmış saçları sağlamlaştırır.
Saç köklerini besleyerek kırılmayı ve saç dökülmesini önler.
Bıttım sabunu saç için etkileriyle saça parlak, canlı ve canlı bir görünüm kazandırır. Cilt hücrelerini açar ve vücudu rahatlatır.
İnce ve kırılgan saçları geliştirir. İnce ve yarılmış saçları kökten üste doğru sağlamlaştırır.
Saç uzamasını teşvik eder.
Tertipli kullanımında saç beyazlamasını durdurup saçı eski rengine döndürebilir.
Canlı ve parlak bir saça her vakit sahip olmuş olursunuz. İki gün boyunca parlaklık etkisi devam eder.
Çabuk saç yağlanmasını önler.
Kepeğe karşı etkili olabilir.

Bıttım sabunu faydaları ve zararları
Bıttım sabunu faydaları ve zararları listesine önce faydaları ile başlıyoruz. Mantar, egzama, sivilceleri azaltmaya destek sunar. Antiseptik özelliği yardımıyla sedef hastalığı sorunlarına çok etkilidir. Vücudun kaşıntılı kısımlarında da kullanılabilir.

Cildin gözeneklerini açar ve vücudu rahatlatır.

Masaj ile birlikte bacaklarda kullanıldığında, kılcal damarlarda bıttımsabun.com kan dolaşımını arttırır ve varis sorunlarında kullanılabilir. Bıttım sabunu, tüm cilt tipleri için uygundur.

İçindeki% 100 doğal uçucu yağları ve özel formülü yardımıyla yoğun köpürme ve temizleme özellikleri vardır.

Geleneksel Bıttım Sabunu, kaliteli zeytinyağı ve terebentin yağı kullanılarak üretilmektedir. Kırılgan yada sorunlu ciltler için önerilir. Kimyasal köpürme içermez. Herhangi bir veya yapay ajan, petrokimya ürünü yada insan doğasına aykırı herhangi bir ürün içermez. Cildi tahriş etmez.

Bıttım sabunu zararları
Bıttım sabunu zararları olmayan organik bir üründür. Burada dikkat edilmesi gereken konu Bıttım sabunu adı altında düzmece kimyasal içeriklerle hazırlanan ürünlerdir. Bu ürünlerden özellikle kaçınmak gerekiyor. Malum markalar ve yerinden alışveriş iyi bir önlemdir.

Bıttım sabunu da diğer tüm ürünler gibi alerjik reaksiyona niçin olabilir. Bundan dolayı önce ufak bir alanda kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Orjinal bıttım sabunu nasıl anlaşılır?
Orjinal bıttım sabunu iyi mi anlaşılır sorusuna yanıt olabilecek birkaç adım bulunuyor.

Orjinal bıttım sabunu Pistacia terebinthus ağacının yapraklarından elde edilen yağla yapılır. Bu yağ pahalıdır. Bu nedenle yerine zeytinyağı, defne yağı, maydanoz suyu veya yağı şeklinde bitkisel aromatik yağlar kullanılabiliyor. Sabunu koklayarak kokusunu tanımış olduğunız bitkisel yağlar var ise orijinal olmayabilir.
Fiyatı ucuz sabunlar orjinal bıttım sabunu değildir.
Orjinal bıttım sabunu koyu yeşil veya koyu yeşil-sarı arasında bir renge sahiptir. Rengine dikkat ederek orijinal olup olmadığını inceleyin.

Bıttım sabunu nereden alınır?
Bıttım sabunu Mardin menşeilidir. Bu yüzden bıttım sabunu Mardin geleneksel üretimi en ideal olanıdır. Mardin üretimi Bıttım sabunu nereden alınır? Eğer Mardin’e gitme imkânınız yoksa internet yoluyla alışveriş yapabilirsiniz.

Hatay yöresi de bıttım sabunu konusunda iddialıdır. Bıttım sabunu Mehmet Aydın markası ile ülkemizde tıpkı defne sabunu gibi emin imaj vermektedir.

Bıttım sabunu nasıl yapılır?
Bıttım sabunu iyi mi yapılır sorusunun internette bazı cevapları bulunuyor. Bunlar bu sabunun sırrını açıklamaz. Bıttım sabununu yapmak için yöresel ağacın yapraklarının yağına haiz olmak gerekir. Bu da elbette Bıttım sabunu nasıl yapılır sorusunun adeta imkânsız olduğunu, bu işe ömrünü vermiş üreticilerin emeklerine saygı icap ettiğini gösteriyor.

Bıttım sabunu iyi mi kullanılır?
Bıttım sabunu iyi mi kullanılır sorusunun özel bir kullanım şekli yoktur. Saç için iyice saçınızı ıslatarak kullanabilirsiniz. Cildinize herhangi bir sabunu nasıl kullanıyorsanız öyle kullanın.

Bıttım sabunu kullanırken başka şampuan veya kimyasal içerikli ürünleri kullanmaktan kaçının.

Bıttım sabunu yorumlar
Bıttım sabunu yorumlar ve eleştiriler incelendiğinde Bıttım sabunu cilde faydaları yanında bazı yorumlarda saçı sertleştirdiği, keçe gibi yaptığı yazıyor. Eğer çok kuru bir kafa derisine sahipseniz saçınızı sertleştirebilir.

Bıttım sabunu yorumları arasında kepek oluşturduğunu iddia edenler de bulunuyor. Bıttım sabunu kepek oluşumu ile savaşım eder. Bununla beraber bazı durumlarda kepek başka sebeplerle varlığını sürdürebilir.

Bıttım sabunu fiyatı
Bıttım sabunu cilde faydaları için kullanmak isterseniz ne kadar bir meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor. Bıttım sabunu fiyatı kg olarak ele alırsak 75 TL’den başlıyor. Adet olarak Bıttım sabunu fiyatı 15 TL’den süregelen fiyatlarla bulunabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bıttım sabunu