Bıttım Sabunun Faydaları

Bıttım sabunu faydaları ile adından bahsettirmiştir. Geleneksel doğal  hiç bir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan %100 naturel bir sabundur. Doğal olmasından dolayı hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bıttım sabunu’nu saçlarınız ve cildiniz için kullanabilirsiniz.

Bıttım sabunu saça ve cilde faydaları ile bilinen türkiyede ve Dünyada ün salmış doğal bir sabundur. Saç dökülmesini önler Egzama, Sivilce ve mantara iyi gelir.

Bıttım Sabunu Faydası

Bıttım sabunu’nun faydalarından bazıları;

  • Saç dökülmesini önler ve saçlarınızı besler.
  • Saçlardaki kepeği ve yağlanmayı öneyip, saçlarınıza canlılık ve yıpranmaya karşı güç kazandırır.
  • Beyazlaşmış saçlarınıza doğal güç verip zamanla siyahlaşmasına yardımcı olur ve saçlarınızın beyazlaşmasını önlemeye yardımcı olur.
  • Saçlara doğal parlaklık, canlı bir görünüm kazandırır ve kuru saçları nemlendirir. Saç diplerinde bakteri oluşumunu önler.
  • Antiseptik (mikrop öldürücü) özelliğinden dolayı deri hastalıklarının pek çoğuna, egzamaya, mantara, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı da çok etkilidir.
  • %100 doğal ve el yapımı bir ürün olan bıttım sabununu günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cilde ve deriye faydası olan sabun Siirt’te yetişen özel çitlenbik ( yöresel adı ile BITTIM ) yapraklarından üretilen çitlenbik yağından elde edilmektedir. Saç dökülmesini büyük bir oranda azaltır ve kepeği yok eder. Antiseptik olduğundan dolayı deri hastalıklarına ve egzama, mantar, ergenlik sivilceleri, saç diplerindeki yaralara ve tahrişe karşı çok etkilidir. varisleri rahatlatmada kullanılır. Gözenekleri açar vücudu rahatlatır. Doğal kabak lifi ile kullanılması tavsiye deilmektedir. bıttım sabunun faydaları %100 doğal ve bitkiseldir. Tamamen doğal ürünlerden üretildiği için hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. Saçlarınızı besler yumuşak hale getirir. el yapımıdır. saçları besler Saç dökülmesini önler. ince ve kırılan saçları güçlendirir. Bıttım sabunu faydaları ile Saçlara tabi parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırır. Kuru saçları nemlendirir. Saç diplerinde bakteri oluşumunu engeller. Kepek oluşumunu giderir. Kaşıntıya iyi gelir.
Siirtin en meşhur sabunu  kullandınızmı hiç yoksa hala kullanmıyormusunuz?
evet bu sabun ile birlikte saçlarınız güzelleşecek, parlayacak, dolgun saçlara sahip olacaksınız sabunu özellikleri gerçekten harika. bu sabunu kullanan zefer beyle yaptığımız roportajda sabunu ilk defa Ankara fuarında 2 yıl önce aldığını ve düzenli bir şekilde saçlarını bu sabunla yıkadığını 2 hafta sonunda sabunun saçındaki etkisini görmeye başladığını şöyle ifade etti ‘2 hafta kullandıktan sonra fark ettim ki saçlarımdaki kırılmalar ve dökülmeler yarı yarıya azaldı saçlarımdan şuan memnunum bıttım sabunu düzenli kullanmaya devam edeceğim’ diğe ifade etti

Önemli Uyarı : Sahtekar Sitelerden Uzak Durun!

Her üründe olduğu gibi elbette bıttım sabunu konusunda da türlü örnekler bulunmakta , ne yazık ki bıttım sabunu adı altında kalitesiz yağlar , kimyasallar kullanılarak kalitesiz ve insan sağlığına zararlı çeşitli ‘sözde bıttım sabunları’ bulunmaktadır. bıttım sabunu faydaları olan bir sağlık ürünüdür. Özen gerektirir , dürüst üretim , sağlıklı ve kaliteli zeytinyağı ve bıttım yağının en iyisi kullanılarak ve hiçbir kimyasal olmadan üretilmelidir. İnsanları aldatmaya ve kolay kazanç sağlamaya yönelik ürünlerden sakınınız

Bıttım Sabunun Faydaları” için 2 yorum

  1. Bıttım sabunu kullanırken nelere dikkat etmemiz gerekir? yağlı saçlara faydaları varmı? Geçen arkadaşım Siirt’ten getirdi hala kullanıyorum. Saç dökülmesi azaldı ama saçımda hala yağlanma devam ediyor.

  2. Merhata bende kullandım sabunu cilde antiseptik özelliği sayesinde mikroplara karşı özel olarak faydaları vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bıttım sabunu